پیوندها 
 
تاریخ : جمعه 23 ارديبهشت 1401     |     کد : 6006

شهردار منطقه 8 در بازدید شهردار و عضوشورای شهرتبریز، از پروژه سنگفرش آبیاری خبر داد:

توسعه معابر پیاده راهی در بافت تاریخی شهر

طی برنامه ای دکتر یعقوب هوشیار شهردار تبریز به همراه حجه الاسلام زعفرانچیلر عضو شورای شهر تبریز و شهردار منطقه 8 از پروژه سنگفرش خیابان آبیاری بازدید نموده و در جریان امورات پیشرفت پروژه قرار گرفتند.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8، در این بازدید یعقوب هوشیار ضمن تقدیر از شهردار منطقه 8 بابت اجرای با کیفیت و با سرعت پروژه سنگفرش خیابان آبیاری، اظهارداشت: متاسفانه در گذشته شاهد بروز معضلات فرهنگی و اجتماعی در این محل بودیم که با اجرای پروژه ساماندهی، وضعیت آن بهبود پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: اجرای ساماندهی خیابان آبیاری مورد استقبال شهروندان واقع شده و چنین پروژه های عمرانی خوشبختانه باعث همراهی شهروندان با مدیریت شهری شده است.

شهردار تبریز بیان کرد: ساماندهی خیابان‌های قدیمی و اجرای پروژه‌های مسیرگشایی یکی از راهکارهای اساسی احیا بافت فرسوده و ایجاد دسترسی به این مناطق است.

وی با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه در زمانی نسبتا کوتاه، گفت: خوشبختانه شهرداری منطقه ۸ تبریز به رغم مشکلات مالی موجود در جامعه، اهتمام خوبی برای پیشرفت این پروژه دارد که قابل قدردانی است.
 مهندس رضا جان فشان شهردار منطقه 8 نیز در این بازدید، ضمن عرض خیر مقدم خدمت شهردار و عضو شورای شهر تبریز، در خصوص پروژه سنگفرش آبیاری گفت:  به منظور توسعه معابر پیاده راهی در محدوده مرکزی شهر، از ماه گذشته معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 8، عملیات تخریب آسفالت، جدول گذاری و سنگفرش خیابان آبیاری را آغاز نموده و بر آنیم در حداقل زمان ممکن پروژه سنگفرش خیابان آبیاری را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی طول این خیابان را ۳۰۰ متر و عرض آن را ۱۲ متر اعلام نموده و افزود: در این پروژه از هر طرف سه متر برای پیاده‌راه  و ۵.۵ متر هم بصورت سنگفرش در اختیار مسیر خودرو قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه از تلاش شهرداری منطقه 8 برای توسعه معابر پیاده راهی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز خبر داده و افزود: شهرداری منطقه 8 در این راستا پروژه های متعدد پیاده راهی در دست اجرا دارد که سنگفرش کوچه ختایی، سنگفرش کوچه قره باغی ها، سنگفرش کوچه نورهاشمی، سنگفرش پیرامون مسجد کلکته چی و سنگفرش خیابان آبیاری را در دست اجرا داشته و در آینده نزدیک پیاده راه و جداره سازی محور تاریخی پاساژ را آغاز خواهد نمود.PDF چاپ چاپ