پیوندها 
 
تاریخ : چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401     |     کد : 5994

با تکمیل سنگفرش کوچه نورهاشمی انجام می پذیرد:

هویت بخشی به مسیر دسترسی خانه تاریخی حریری 

شهردار منطقه 8، از تداوم عملیات سنگفرش و کفسازی در کوچه نورهاشمی تربیت خبر داده و اجرای این پروژه را در راستای هویت بخشی به مسیر دسترسی خانه تاریخی حریری دانست .

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8، مهندس رضا جان فشان نوبری شهردار منطقه 8، ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور ساماندهی معابرمنطقه تاریخی فرهنگی شهر، و هویت بخشی مسیر خانه تاریخی حریری، از هفته های گذشته معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 8، بعد از تخریب آسفالت، تسطیح، رگلاژ و بتن ریزی کف، عملیات سنگفرش این معبرتاریخی را با سنگ اسپراخون  آغاز نموده که با تکمیل این پروژه مسیر دسترسی خانه تاریخی حریری و موزه مطبوعات ساماندهی و همگون سازی خواهد شد.
وی در ادامه به سیاستهای پیاده محور سازی منطقه تاریخی فرهنگی شهر اشاره نموده و بر تداوم توسعه زیرساختهای شهر پیاده محور و آرام سازی معابر در هسته مرکزی شهر تاکید نمود.
 جان فشان در پایان به جنس سنگ‌های استفاده شده در کف سازی کوچه نورهاشمی تربیت اشاره نموده و اظهار کرد: در کف سازی این مسیر از سنگ اسپراخون استفاده شده که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی خوبی با بافت تاریخی شهر دارد. 


PDF چاپ چاپ