پیوندها 
 
تاریخ : چهارشنبه 6 بهمن 1400     |     کد : 5350

توسط واحد مدیریت فرهنگی و اجتماعی منطقه 8 انجام شد:

برگزاری ویژه برنامه ی تاثیر بانوان در افزایش نشاط اجتماعی

ویژه برنامه ی "تاثیر بانوان در افزایش نشاط اجتماعی" توسط واحد مدیریت فرهنگی اجتماعی منطقه ۸ و با همکاری نشریه " صدای زنان "، در فرهنگسرای شمس تبریزی برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8، در این جلسه که توسط واحد فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 8 برگزار شد؛ خانم ستار جمشیدی ، از بانوان شاعران تبریزی ، به قرائت یکی از اشعار خویش در مدح و منزلت مقام زن پرداخت .
خانم دکتر نرمینه معینیان ، جامعه شناس و استاد دانشگاه، نیز  به بررسی مفهوم " نشاط " از ابعاد مختلف پرداخته و نظریات پاره ای از جامعه شناسان و فلاسفه را در موضوع مورد بحث و بررسی قرار داد .
در ادامه ی برنامه استاد میرعادل موسوی ، از اساتید معروف و مشهور موسیقی سنتی ، مخاطبان خویش را چند دقیقه ای میهمان صدای حرفه ای خویش نسبت به ساحت مقام مادر نمود که با استقبال بسیاری همراه گشت.
 حسین مدرس زاده ، مسئول امور فرهنگی اجتماعی منطقه با بیان مختصری به زاویه ی نگاه پاره ای از بانوان عارف و سالک به مقوله ی نشاط پرداخت و زبان جهان بینی عرفانی را به علت زایش متوالی و غیرمنقطع آن ، یک جهان بینی مونث به شمار آورد که در این نگاه ، نظر به زن به عنوان نظر به یکی از کامل ترین جلوات جمال الهی به شمار می آید . 
در ادامه ی این ویژه برنامه خانم مینا زارع منش ، مدرس دانشگاه ، دیگر سخنرانی بود که به بررسی انتقال نشاط در بستر خانواده توسط بانوان پرداخت و بذر اولیه ی نشاط در حریم خانواده را زنان و مادرانی دانست که مخصوصا در رابطه ی با فرزندان آن را آبیاری و پرورش می دهند .
در بخش دیگری از برنامه خانم آنیتا سرتیپی ، نویسنده و گوینده ی روشندل ، به بیان پاره ای از اظهارات خویش در مورد آخرین کتابش ، " دختر آفتاب " ، پرداخت و حضار در جلسه را میزبان یکی از متن های زیبا و پربار خود ساخت. 


PDF چاپ چاپ