پیوندها 
 
تاریخ : سه شنبه 21 دي 1400     |     کد : 5260

معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه 8 خبر داد:

پل تاریخی حاج عظیم بعد از انجام مناقصه عمومی، مرمت خواهد شد

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه هشت تبریز از آغاز مرمت و ساماندهی پل تاریخی حاج عظیم در انتهای راسته کوچه بعد از انجام مناقصه عمومی خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8، مهندس اورنگ رسولی با اعلام خبر فوق افزود: متاسفانه بدلیل استفاده پل حاج عظیم به عنوان مسیر تردد خودرو ها در گذشته، سنگفرش عرشه این پل تخریب و آسفالت ریزی شده بود که شهرداری منطقه 8 بعد از تخریب آسفالت ریزی های روی پل و شن ریزی  برآن است بعد از انجام مناقصه عمومی، عملیات احیاء سنگفرش پل حاج عظیم را اجرایی نماید.
وی در مورد مشخصات این پل تاریخی گفت: پل تاریخی حاج عظیم مربوط به دوران قاجاری میباشد که با 5 دهانه قوسی ، قسمت انتهايي راسته كوچه را به بازارچه شتربان(دوه چی ) وصل ميكند و منصوب به حاج عظيم، برادر ستارخان است که  در سال 1385 در فهرست آثار ملي قرار گرفته است .
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهردار منطقه 8، مرمت این پل تاریخی را در راستای  سیاستهای منطقه تاریخی فرهنگی هشت دانسته و اظهار امیدواری نمودند با اجرای سنگفرش پل حاج عظیم طی ماههای آتی ، قدمی دیگر در عرصه احیا بافت تاریخی تبریز برداشته و قدمت تاریخی تبریز کهن را  بیشتر معرفی نماییم. 


PDF چاپ چاپ