پیوندهای ضروری

 
تاریخ : دوشنبه 24 شهريور 1399     |     کد : 4001

در آستانه روز شعر و ادب صورت پذیرفت:

دیدار شهردار منطقه 8 با شاعر پیشکسوت تبریزی استاد علی نظمی تبریزی

در آستانه روز شعر و ادب فارسی شهردار منطقه 8 به همراه مدیر فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 8 به دیدار شاعر پیشکسوت تبریزی استاد علی نظمی رفته و ضمن دیدار، جویای حال وی شدند.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8، در این دیدار دکتر علی مدبر شهردار منطقه 8، ضمن ارزشمند خواندن آثار و اشعار استاد نظمی، وجود چنین چهره های ادبی ملی را افتخاری برای تبریز و آذربایجان دانسته و گفت: تبریز از ابتدا مهد ادب و فرهنگ بوده و از نعمت شاعرانی نامدار و توانمند برخوردار است که می‌توان ردپای این مفاخر را در جریان ادبی ایران به‌خوبی ملاحظه کرد.
وی به اقدامات و برنامه های فرهنگی و هنری منطقه 8 اشاره نموده و از تبدیل باغ گلستان به باغ هنرمندان و شعرا برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری و ادبی خبر داد.
مدبر بر لزوم تجلیل  معرفی فعالین ادبی و شعرای معاصر به جوانان و شهروندان تبریزی تاکید داشته و از برنامه ریزی مدیریت فرهنگی اجتماعی منطقه 8 برای تدارک و اجرای برنامه های ویژه جهت معرفی و شناسایی اهالی فرهنگ و ادب خبر داد.  
گفتنی است، استاد علی نظمی تبریزی به سال ۱۳۰۶ هجری‌شمسی در کوی دوه‌چی متولد شد و از سال ۱۳۱۲ هجری‌شمسی در کلاس‌های خصوصی به تحصیل پرداخت و از معلمان سرخانه بهره گرفت و در مدت کوتاهی به مدارج عالی در ادبیات دست یافت.
از سنین جوانی به سرودن شعر علی‌الخصوص غزل پرداخت و از سعدی و حافظ پیروی نمود و به سرعت در شمار بزرگان شعر و ادب قرار گرفت.
وی فردی فروتن، خوش بیان و سلیم‌النفس است و شبانه‌روز در شعر و ادب ترکی و فارسی تلاش کرده که نتیجه آن خلق آثاری همچون تذکره‌الشعرای دویست سخنور، دیوان نظمی تبریزی، گلشن معانی، و گلبانگ می‌باشد.


 
 


PDF چاپ چاپ