پیوندهای ضروری

 
تاریخ : پنجشنبه 3 بهمن 1398     |     کد : 3561

شهردار منطقه ۸ تبریز طی یک مصاحبه رادیویی خبر داد؛

اجرای پروژه های خاص برای شکوفایی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز

شهردار منطقه 8 صبح امروز در استدیو شهر حاضر شده و در مصاحبه رادیویی از اجرای پروژه های خاص برای شکوفایی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز خبر دادند.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 8 ،دکتر مدبر در این مصاحبه به اقدامات توسعه پیاده محوری منطقه هشت اشاره نموده و گفت :در حال حاضر در کل شهرهای تاریخی دنیا توجه ویژه ای به انسان محور نمودن معابر تاریخی دارند که ما نیز برآنیم در این راستا اقدامات مناسب و ارزشمندی انجام دهیم.
شهردار منطقه هشت در ادامه از منطقه هشت شهرداری تبریز به عنوان قلب تپنده تبریز یاد کرده و گفت :محدوده منطقه تاریخی فرهنگی تبریز کوچک ترین منطقه شهرداری تبریز میباشد ولی در عین حال از نظر تراکم جمعیت و خدمات برترین منطقه تبریز میباشد.
مدب با بیان اینکه متاسفانه بر اثر سیاستهای اشتباه گذشته اکنون مرکز شهر تبریز که هویت تاریخی این شهر قلمداد میگردد به پارکینگ خودروهای شهروندان تبدیل شده است در حالی که در تمام شهرهای تاریخی جهان از ورود خودرو ها به منطقه تاریخی شهر ممانعت به عمل آورده و با اجرای سیاستهای محدودیتی رغبت به آوردن خودرو به محدوده مرکزی شهر را در شهروندان به صفر میرسانند.
مدبر افزود: بافت تاریخی منطقه هشت تبریز بدلیل وجود بازار تبریز ومساجد و خانه های تاریخی و صدها  اثر ارزشمند تاریخی دیگر، به عنوان قلب تپنده تبریز قلمداد میگردد  که برای  شکوفایی این منطقه باید توجه ویژه ای به این محدوده داشته باشیم.
مدبر در این مصاحبه با اشاره به طراحی پروژه های باز آفرینی شهری در استای تدوین چشم انداز آتی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز، از تلاش شهرداری منطقه هشت در راستای تحول منطقه تاریخی فرهنگی شهر طی سالهای آتی خبر داد.
شهردار منطقه هشت همچنین از برنامه یزی شهرداری منطقه هشت برای تحول گردشگری منطقه  با ایجاد پهنه فرهنگ و هنر تبریز و ایجاد چندین مسیر گردشگری به همراه راه اندازی  تورهای گردشگری بازار و منطقه، به منظور شناساندن و معرفی اماکن تاریخی تبریز خبر داد.
 در پایان شهردار منطقه 8 ضمن قدردانی ویژه از حمایت های شهردار محترم تبریز و نیز پیگیری های اعضای محترم شورای اسلامی شهر در راستای پیشبرد اهداف تعیین شده در این منطقه ، از مجریان  محترم برنامه و شهروندان عزیز تشکر نمود.


PDF چاپ چاپ