پیوندهای ضروری

 
تاریخ : يکشنبه 22 دي 1398     |     کد : 3536

بصورت شبانه روزی انجام میپذیرد:               

تداوم عملیات سنگفرش بازار کفاشان و پشت بازار امیر

شهردار منطقه هشت تبریز از تداوم عملیات کف‌سازی باشماقچی بازار(بازار کفاشان) و پشت بازار امیر به صورت شبانه روزی خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هشت، دکتر علی مدبر شهردار منطقه هشت ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور تکمیل سنگفرش بازار تاریخی تبریز، عملیات سنگفرش باشماقچی بازار(بازار کفاشان) و پشت بازار امیر را بصورت همزمان از هفته های گذشته آغاز نموده و با تلاش عوامل عمرانی منطقه بر آنیم تا سنگفرش باشماقچی بازار  و پشت بازار امیر را طی روز های آتی تکمیل نموده و در اختیار شهروندان گرامی قرار دهیم.
شهردار منطقه هشت در ادامه گفت: متاسفانه در گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.
مدبر در ادامه به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی این دو بازار اشاره نموده و اظهار کرد: در کف سازی بازار کفاشان و پشت بازار امیر  از سنگ اسپراخون استفاده شده است که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.
شهردار منطقه هشت در پایان  بهره برداری نهایی این دو پروژه را طی روزهای آتی مقدور دانست. 
 


PDF چاپ چاپ